Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

Lucky Seven - Bongo (Wywiad)

Dziś ruszamy z cyklem #LUCKYSEVEN. L7 to szybka rozmowa, z której możemy dowiedzieć się kilka szczegółów z ich twórczości. Pierwszym naszym rozmówcą jest Bongo NH. 

1. Od twojego ostatniego projektu minęło kilka miesięcy, a na Twoim kanale ciągle pojawią się bity. Czy w związku z tym odchodzisz już od nawijania, a skupiasz się na robieniu bitów?

Witam, na moim kanale od zawsze pojawiały się bity, jakoś zawsze czułem się bardziej beatmakerem niż raperem, ale nie znaczy to że odbijam od nawijania całkowicie, jako raper wydaje płyty regularnie co rok czasem co dwa lata. Aktualnie z powodu problemów zdrowotnych nie mam możliwości nagrywania na bieżąco, ale teksty ciągle się piszą, więc wrócę niespodziewanie jak zawsze, a bity wrzucam na kanał na bieżąco by jakiś ruch na nim był, plus to zawsze zabieg promocyjny by się sprzedawały bity które posiadam także na sprzedaż.

2. Może jednak szykujesz jakiś projekt, który pojawi się wkrótce. Jesteś w stanie coś przybliżyć?

Aktualnie tworzę "Projekt Pasja" który będzie się składał z kilku sezonów, ja na bicie, a na majku moi znajomi raperzy, kilka numerów można już odsłuchać. Co to projektów jako raper, tak jak pisałem wyżej, teksty się piszą, bitów mam zrobionych na 3 płyty, kwestia tylko napisania tekstów, płytę którą szykuje będzie bardzo trueschoolowa, a na refrenach w większości damski wokal, co do zwrotek gościnnych raperów także będą jak zawsze, póki co tyle mogę ujawnić by potem nie okazało się że będzie inaczej bo koncept ciągle ewoluuje. 

3. Jesteś obecny na scenie ponad 10 lat, jak z Twojej perspektywy wygląda dziś scena, co zmieniło się na plus, a co jest na nie?

Plusy to lepsza jakość muzyki, nowe brzmienia, i wszystko wokół tego. Minusy to brak autentyczności u większości nowych raperów, brak treść i tożsamości w kawałkach.

4. Na twoim fb pojawia się sporo memów, czy nie lepiej ten czas poświęcić na pisanie albo robienie bitów?

Poświęcam muzyce bardzo dużo czasu, tekstowo jest na bieżąco, bitów na sprzedaż mam około Stówy, na własny użytek 40, na "Projekt Pasja" 30 parę każdą wolną chwile odkąd rzuciłem melanżowy tryb życia poświęcam na muzykę, więc nie sądzę by minuta czasu w udostępnieniu mema czy posta czy czegokolwiek na fanpage odebrała mi coś w tworzeniu. Materiału produkuje w rok więcej niż nie jeden mainstremowy raper czy beatmaker przez całe swoje życie. Poza tym memy, posty itd pozwalają mi wchodzić w interakcje z moimi fanami i myślę że jestem jedynym takim osobnikiem co fanów traktuje nie jak rzeczy do zarobku a jak znajomych. Ostatnio wybiło mi 10 tys polubień na fanpage i myślę że 50 % tych ludzi znam lub kojarzę, poza tym wszystko co się dzieje na fanpage nie jest przypadkowe, każdy mem, post itd. potem jest zahaczeniem w kawałkach, bo choć to wszystko jest zabawne ma w sobie dużo prawdy którą przekładam na teksty.


5. Czy sprzątanie stajni Augiasza to faktycznie syzyfowa praca ?

To już zależy od interpretacji danej osoby, w moim życiu niestety sprzątanie tego syfu jaki robiłem jest ową pracą. Ciągle próbuje posprzątać i uporządkować swoje życie, a gdy już wychodzę na prostą to nagle kolejna ściana przede mną nakazuje skręcić, a że często skręcam źle czyli podejmuje złe decyzje w życiu robi się kolejny syf który muszę posprzątać. Jak mówiła mojej świętej pamięci Babcia. "Nie ważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podniesiesz..." i z tą o to dewizą cisnę do przodu.

6. Co Twoim zdaniem jest najważniejsze w rapie/hip-hopie?

W hiphopie to rap, djing , breakdance i grafitti i robienie tego z duszą na ile się tylko ma sił. W Rapie bycie sobą, mieć swoje zdanie i je kultywować, mieć swoją dumę i ego i nigdy nie być wobec siebie samokrytycznym bo wtedy ludzie wejdą Tobie na głowę.

7. Notorious BIG czy Lil Uzi Vert? 

Wiadomo że Biggie od ubioru aż po treść w kawałkach. Nie jaraja mnie żadne Lil i Young Ksywy bo to jest jakaś maskarada, typy przypominają kobiety w zachowaniu i ubiorze i to już nie kwestia muzyki.

 

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok